Blog o dřevě
z českých lesů

MOW (Moravek Original Wood) - kvalita rodinné firmy

Vše začalo před více než dvaceti lety, kdy jsme začali podnikat první kroky k naplnění naší vize. Tou bylo dostat k zákazníkům kvalitní dřevěné produkty, které učiní jejich domov jedinečným, pomůže utvořit neopakovatelnou atmosféru toho pravého “doma” a bude vynikat výjimečnou trvanlivostí. To jsou totiž kritéria, ve kterých dnes mnohé firmy specializující se na výrobu nábytku selhávají. V dnešním světě sériové výroby a tlaku na rychlost a kvantitu spíše než na kvalitu a osobitost je nelehký úkol sehnat dřevěný nábytek odpovídající výše uvedeným kritériím. Stejně tak je v mnohém obtížné, prosadit si opačný než zmiňovaný přístup i jako výrobce. S velkou radostí však můžeme říci, že nám se to daří a postupně jsme si dokázali získat srdce zákazníků po celé České republice. O to větší potěšení pro nás je, že jsme toho docílili navzdory menší velikosti našeho podniku a při zachování jeho rodinného charakteru, což je možná zároveň jedním z důvodů naší obliby u zákazníků a oním magickým “know-how”, které činí naše výrobky jedinečnými.

V Krkonoších jsme nejprve založili firmu zaměřenou na zpracovávání dřeva. Nedisponovali jsme zdaleka dokonalým technickým vybavením, ale o co méně prostředků jsme měli, tím větší byla chuť a nadšení pro uskutečnění našeho záměru.

Postupně jsme si vybudovali zázemí vlastní pily a naše portfolio rozšiřovali od čistě pilařského provozu a přípravy materiálu pro ostatní, přes výrobu dřevěných obkladů, podlah a falešného roubení až právě po výrobu masivního nábytku MOW.

Čím se vyznačuje? Díky našim bohatým zkušenostem v práci se dřevem se jedná o mimořádně kvalitní kusy nábytku. Již samotný výběr dřeva podléhá našemu přísnému dohledu a odebíráme jej pouze od osvědčených dodavatelů. Nejčastěji využíváme dubový masiv - pro jeho krásnou kresbu a trvanlivost. Dřevo opracováváme s maximální poctivostí a pomocí nejmodernějších postupů. Prochází několika fázemi sušení, veškeré povrchové úpravy a hoblování provádíme ručně a neopomínáme ani kvalitní, pečlivou úpravu olejem. Vybrané kusy našich výrobků poté doplňujeme o ručně opracovaný kov, což potěší zejména milovníky kombinace moderního pojetí a jednoduchosti a čistoty dřeva. Veškerý nábytek z dílny MOW je originál a na jeho designu spolupracujeme s Petrem Šebelou, který za své návrhy obdržel již několik prestižních ocenění.

Dopřejte vašemu domovu originální kus nábytku, do něhož se otiskla poctivá, s láskou dělaná ruční práce, precizní zpracování, který pozdvihne po všech stránkách kouzlo a útulnost vašeho bydlení. V nabídce najdete designové stoly, židle, skříně, komody či lavice. A pokud byste si nábytek rádi prohlédli a vyzkoušeli naživo, můžete tak učinit v našem showroomu /odkaz/ v Jilemnici.

Mow Original

Další články

Kontaktujte nás

ODESLÁNÍM FORMULÁŘE SOUHLASÍM SE ZPRACOVÁNÍM OSOBNÍCH ÚDAJŮ PRO OBCHODNÍ ÚČELY.