Blog o dřevě
z českých lesů

Co nás odlišuje

Co odlišuje náš nábytek od toho, který je dostupný v běžných obchodech? Čím je specifická jeho výroba a jaké kvality díky ní získává? Jaké konkrétní kusy nábytku najdete v naší nabídce? To vám nastíníme v tomto článku. Věříme, že vám tím můžeme pomoci ujasnit si, co od nábytku, jímž vybavujete váš domov, vlastně očekáváte a kde je pro vás nejvhodnější jej pořídit. 

KVALITA DŘEVA

Kvalita nábytku v první řadě závisí na kvalitě dřeva, ze kterého je vyroben. Proto dřevo odebíráme od našich ověřených dodavatelů a jeho výběr často probíhá ještě v lese. Jelikož se dřevem pracujeme již více než 20 let, dokážeme dokonale zhodnotit jeho kvalitu a volíme vždy jen tu nejvyšší. Naše dřevo, nejčastěji dubový masiv, tedy pochází z českých lesů a nemusí na cestě za námi překonávat velké vzdálenosti, čímž je minimalizována ekologická zátěž, riziko poškození během transportu a naopak je zachován jeho perfektní stav. Se dřevem dále nakládáme odpovídajícím způsobem, abychom jeho kvalitu ještě umocnili. 

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ

Jak tedy probíhá proces zpracování dřeva určeného k výrobě nábytku MOW? Po jeho odkoupení dřevo ihned přivezeme k nám na pilu, nařežeme jej a následně necháme přírodně schnout. Poté přichází fáze umělého sušení. To probíhá v pěti fázích - ohřev, prohřívání, sušení, zlahodnění a nakonec ochlazení. Usušené řezivo následně putuje do truhlárny a přechází se k hoblování. Právě během fáze povrchových úprav dochází k výraznému rozdílu oproti běžným postupům výrobců nábytku, který, jak věříme, je z velké části zodpovědný za jedinečnost a oblibu našich výrobků u zákazníků. Každý jeden kus nábytku, který opustí naši dílnu, pečlivě ručně ohoblujeme a následně vyčistíme tak, aby povrch nebyl drsný a třískovitý. Takto ručně opracovaný povrch, který je typický pro všechny naše výrobky, nese označení MOW Craft Design. Díky tomu je každý kus originál a dokáže do vašeho domova vnést tu správnou energii a harmonii. Ruční broušení povrchu a následná úprava olejem krásně podtrhne kresbu dubového dřeva. 

OSOBITÝ DESIGN

Kromě precizního materiálu a způsobu jeho zpracování si zakládáme na vkusném designu. Pro spolupráci na návrzích našeho nábytku jsme si tedy zvolili jednoho z nejpovolanějších. S Petrem Šebelou, naším dvorním designérem, nás spojuje stejné cítění, vize a především láska ke kvalitnímu, nejen dubovému dřevu, které nábytku zaručuje maximální životnost a je tak zcela v souladu s naší filozofií udržitelnosti. Petr se dlouhodobě zaměřuje na přírodní stavby, v jeho návrzích je patrná nadčasovost, inspirace v  jednoduchosti a zároveň dokonalosti přírody.

V naší nabídce najdete designové stoly, židle, skříně, komody a lavice. Zvolit si můžete dle vašich preferencí a potřeb z několika druhů, z nichž každý nabízí jiná specifika. Stoly vyrábíme hned v pěti variantách - tři jídelní stoly a dva konferenční stolky, přičemž u všech se snoubí krása přirozené struktury dřeva s elegancí kovu. Máte rádi jednoduchost a minimalistický vzhled? Zvolte stůl Adorno a obdivujte přímočarost designu podtrhnutou ručním kováním nohou. Preferujete jedinečnost a nesymetričnost hry samotné přírody? Pro vás máme v nabídce stůl Bondy, u něhož jsme zachovali přirozeně zaoblenou linii hrany stolu. Jídelní stůl či konferenční stolek Comte jsou vhodnou volbou pro všechny, kdo ocení originalitu, jíž zaručují industriálně laděné nohy zkřížené do tvaru písmene X. A konečně, milovníkům klidu a harmonie doporučujeme konferenční stolek z naší série Hestia, který vašemu domovu propůjčí fúzi tepla sálajícího z poctivého dřeva a moderního pojetí kovové konstrukce, která jej obestírá. Tato kolekce je doplněna elegantními skříňkami kombinující dřevo a kov ve dvou velikostech. Neméně originální jsou poté židle z naší nabídky, které stoly doplní a podtrhnou celkový dojem každá svým jedinečným způsobem. Pisano a Mosto jsou celodřevěné židle nabízející tvarovou originalitu a propracovanost při zachování naprostého komfortu. Čalouněné křesílko Arp vám poskytne dokonalé pohodlí jak u jídelního, tak konferenčního stolu a nabízí možnost volby z více barevných variant. Nabídku naší kolekce nábytku uzavírá luxusní, více než dva metry dlouhá lavice Charis, která rovněž dostojí nejvyšším nárokům jak na vzhled, tak pohodlí při jejím užívání.

Prohlédněte si naše produkty, ať už zde na stránkách nebo naživo v našem showroomu v Jilemnici a neváhejte se na nás obrátit s jakýmkoliv dotazem, rádi se vám budeme plně věnovat a pomůžeme vám vymyslet to pravé řešení přímo pro vás.

Mow Original

Další články

Kontaktujte nás

ODESLÁNÍM FORMULÁŘE SOUHLASÍM SE ZPRACOVÁNÍM OSOBNÍCH ÚDAJŮ PRO OBCHODNÍ ÚČELY.